Systém Growatt

Ideální řešení pro český trh

Hybridní střídače značky Growatt patří ke 3 nejprodávanějším produktům na světě. Za vysokou úroveň kvality získala firma opakovaně prestižní ocenění „TOP BRAND PV“ na několika evropských trzích.

Zatímco většina asymetrických střídačů na českém trhu má pouze 5-letou produktovou záruku, Growatt standardní nabízí na své střídače i baterie 10-letou záruku.

Balíček řešení Growatt pro výrobu a akumulaci solární energii lze použít při různých aplikacích, včetně nové instalace a modernizace stávajících solárních elektráren. Rozsah kapacity bateriových úložišť je 2,56 kWh do 25,6 kWh v případě použití jednoho střídače.

Řešení pro inteligentní domácnost

Na český trh také míří GroHome, což je inteligentní domácí systém od společnosti Growatt, který integruje solární energii, akumulaci energie, nabíječku elektromobilů a ohřev vody. Toto komplexní řešení nabízí nejen čistou energii 24 hodin denně, ale dokáže zejména maximalizovat vlastní spotřebu vyrobené elektřiny z FVE.

Chytré energetické řešení společnosti Growatt je postaveno na technologiích Big Data, AI a IoT. Použitím vícestupňového monitorování dat a inteligentní cloudové platformě tak domácnosti či firmy mají k dispozici velmi přesnou predikci výroby a spotřeby energie, ale mají také možností získat kvalitní nástroj pro  inteligentní správu a distribuci vyrobené energie v reálném čase.

Baterie Growatt využívají LiFePO články, které mají vysokou bezpečnost, která je sledována v reálném provozu na několika úrovních. Celý systém je škálovatelný a podporuje přístup k VPP (virtuální elektrárně). Předností baterií Growatt je dlouhá životnost článků, které disponují 8000 cyklů při 100% DoD (vybití a nabití).

Zázemí silné společnosti

Společnost Growatt byla založena v roce 2010 v Číně, do které investovala společnost Sequoia Capital. Od roku 2012 je Growatt jedničkou na největším fotovoltaickém trhu v Číně v segmentu stringových střídačů.

V roce 2017 Growatt dodal na celosvětový trh poprvé více než 1 milion kusů střídačů. Podle americké poradenské společnosti IHS Markit se v roce 2018 Growatt stal jedním ze 3 největších dodavatel FV rezidenčních střídačů na světě.

V roce 2019 se Growatt začal zabývat i výrobou LFP baterií. Společnost Growatt byla nedávno vyhlášena nejlepší značkou FV střídačů v celkem 9 zemích světa a v roce 2020 získal prestižní ocenění na online veletrhu Intersolar_The Smarter E.

Do výzkumu a vývoje společnost Growatt ročně investuje více než 10% svých příjmů. Na jejím výzkumu se podílí více než 400 inženýrů. Roční výrobní kapacita Growatt nyní dosahuje 20 GW. Celý výrobní proces podléhá striktnímu 5-stupňovému systému řízení jakosti.

Hlavní předností produktů Growatt:

  • 10 letá záruka na hybridní střídač i baterii
  • Jednoduchá instalace i nastavení střídače a baterie
  • All-in-one řešení od jednoho výrobce
  • Škálovatelnost baterie od 5,1kWh do 25,6 kWh
  • Funkce UPS (do 10 ms)
  • Propracovaný a atraktivní monitoring – jak ve webovém rozhraní, tak v mobilních zařízeních (Android, iOS)
  • OSS systém pro hromadnou vzdálenou správu a monitoring všech Vašich instalací a koncových uživatelů
  • Výhody oficiálního dovozce pro ČR a SK (dokumenty a návody v českém jazyce)
  • Rychlé dodací lhůty z několika skladů v ČR.

Koupit v e-shopu