Solární vakuové trubicové kolektory

Nejnovější generace kompaktních slunečních trubicových vakuových kolektorů AAA SOL-30T má účinnost 77,7%. ​Vakuové trubicové kolektory s technologií Heat-Pipe zajišťují maximální výkon i při nepříznivých podmínkách.Vakuové trubicové solární kolektory jsou v naší zemi velmi oblíbené. A to zejména díky svému širokému využití. Dají se použít k celoročnímu ohřevu teplé užitkové, případně k přitápění v přechodných obdobích nebo k ohřevu vody v bazénu. Tento typ kolektorů obsahuje vakuum, které se nachází mezi dvěma skleněnými trubicemi. Díky vakuu dochází k minimálním tepelným ztrátám. Jsou velmi vhodným zařízením do našeho klimatického pásma. Instalací solárních kolektorů ušetříte 55 – 75 % nákladů spojených s přípravou teplé užitkové vody a ušetříte 25 – 40 % nákladů spojených s vytápěním. Svým výkonem, účinností a kvalitou zpracování patří ke špičce ve své třídě. Kompaktní provedení solárních kolektorů s minimálními mezerami mezi trubicemi zajišťuje vysoký výkon kolektorů na metr zastavěné plochy.

kolektor 1.jpg

trubice.jpg

Výhody vakuových trubicových kolektorů.

Ve srovnání s plochými solárními panely jsou vakuové trubicové solární kolektory vysoce účinné i za zhoršených klimatických podmínek. Dokáží pohltit i difuzní záření a jejich výkon není snížený ani mrazem. Trubicové solární kolektory mají o 25% vyšší výkon než deskové kolektory. Za pomoci vakuových solárních kolektorů můžete dosáhnout maximálního výkonu a trvale těch největších solárních zisků a to především v zimních, jarních a podzimních obdobích (v létě dochází ke vzniku nižších přebytků). Solární kolektory typu „HEAT PIPE“ jsou uzavřené, tzn. že teplonosná kapalina cirkuluje ve sběrači kolektoru a nikoliv v samostatných trubicích. Velkou výhodou trubicových kolektorů je, že pokud dojde k poškození některé z trubic, je možné ji vyměnit za plného provozu solárního systému. Tato výměna je jednoduchá a ekonomicky nenáročná. Díky jejich velikosti se dají umístit téměř kdekoliv. Velkou předností je také minimalizace zpětně vyzařovaného tepla. Vakuové trubicové solární kolektory jsou také méně citlivé na orientaci vůči světovým stranám.

Technické parametry

Solární trubicové kolektory dodáváme ve dvou velikostech. Kolektory mají dvacet nebo třecet trubic. V balení je základní konstrukce kolektoru. Kolektory dodáváme také s konstrukcí pro instalaci na šikmou nebo rovnou ( svislou ) plochu. Kolektory mají jímku na teplotní čidlo na obou stranách horního sběrače. Kostrukce je z hliníkových profilů opatřená černým lakem. Jednotlivé technické parametry kolektorů naleznete v katalogových listech níže. Kolektory se dodávají v rozloženém stavu v papírových kartonech.

Katalogový list kolektoru AAA SOL-20T

Katalogový list kolektoru AAA SOL-30T

Solární vakuový trubicový kolektor AAA SOL-20T s konstrukcí

AAA ON-LINE.jpg

On-line monitoring solárního systému

Zde se můžete podívat na data z provozu solárního systému. Jedná se o solární systém na ohřev vody v rodinném domě s použitím trubicových kolektorů.

On-line monitoring