Jak elektrárna funguje

Fotovoltaická elektrárna MINI je připojená do Vaší stávající domovní elektroinstalace, přes kterou napájí domovní spotřebiče. Sestava je připojena na nádrž na ohřev teplé užitkové vody (bojler) a inteligentní regulaci iBoost Plus.

Inteligentní regulace iBoost Plus rozpozná, kdy je elektřiny přebytek a tuto energii přesměruje do ohřevu teplé užitkové vody ve stávajícím, nebo námi dodaném zásobníku pro ohřev TUV. iBoost Plus maximalizuje využití Vámi vyrobené energie v domácnosti tím, že zabrání, aby elektřina odtekla do distribuční sítě bez využití. Regulace je bezdrátová. Není proto potřeba v domácnosti dělat dodatečné stavební úpravy.

Zásobník TUV je možné použít buď jako primární zdroj teplé užitkové vody, nebo jen jako předehřev teplé užitkové vody. V obou případech dochází k výrazným úsporám za energie.

Chování elektrárny během dne

Ráno, nebo když je jen polojasno, tak fotovoltaická elektrárna nevyrábí dostatečné množství elektřiny na pokrytí celé potřeby domácnosti. Je tedy nutné chybějící energii doplnit z distribuční sítě. Přes den a za hezkého počasí vyrábí fotovoltaická elektrárna více energie, než domácnost potřebuje. Přebytky jsou využity na ohřev teplé užitkové vody zdarma. Elektřina z distribuční sítě není potřeba. Večer a v noci fotovoltaická elektrárna nevyrábí žádnou elektřinu. Domácnost tedy využívá pouze elektřinu z distribuční sítě, ale má k dispozici teplou užitkovou vodu zahřátou zdarma ze slunce.

Předehřev TUV

Stávající, nebo námi dodaný zásobník teplé užitkové vody je nahřívaný pouze pomocí energie ze slunce.

Je tedy předřazen hlavnímu již existujícímu zásobníku na teplou užitkovou vodu, který je ohříván plynem, elektřinou, tepelným čerpadlem nebo tuhými palivy.

Ohřev TUV

Stávající, nebo námi dodaný zásobník teplé užitkové vody, který je jediným zdrojem teplé užitkové vody pro domácnost.

Zásobník teplé užitkové vody je primárně ohříváná energií ze slunce.

Pokud je ale slunečního svitu nedostatek, třeba v zimě nebo za špatného počasí, tak se použije na dohřev vody elektřina ze sítě.

Parametry sestavy MINI

MINI ve zvíhodněných krajích má navíc 2 panely Jinko Solar 325 Wp a její celkový výkon je vyšší o 0,6 kWp.

Karlovarský, Moravskoslezský

a Ústecký kraj

Celková cena: 131 000 Kč
Výše dotace: 65 500 Kč

Cena pro vás:

65 500 Kč

přijímáme i platbu bitcoiny

 Zbytek 

České republiky

 Celková cena: 120 000 Kč 
Výše dotace: 60 000 Kč

Cena pro vás:

60 000 Kč

přijímáme i platbu bitcoiny

Zelená úsporám C3.4 C3.4
Velikost elektrárny 3,2 kWp 2,6 kWp
Roční výroba 3 000 – 3 300 kWh 2 400 – 2 700 kWh
Přebytky ohřev TUV ohřev TUV
Počet FV panelů 10 8
Typ FV panelů Jinko Solar 325 Wp Jinko Solar 325 Wp
Střídač GoodWe 3000NS GoodWe 2500NS
Inteligentní regulátor Solar iBoost Plus Solar iBoost Plus
Akumulátory

Sestavu rádi upravíme

na základě vašich požadavků

MÁM ZÁJEM O ELEKTRÁRNU MINI MÁM ZÁJEM O ELEKTRÁRNU MINI

Záruky

   • 25 let záruka na výkon FV panelů
   • 10 let na mechanické části FV panelů
   • 5 let na střídače
   • 3 roky na práci
   • 2 roky na  regulační techniku
   • 2 roky na ostatní komponenty (elektroinstalace atd.)

  Pokud zvažujete pořízení fotovoltaiky, tak neváhejte a podívejte se, jestli se Vám teď nevyplatí do ní investovat. Teď je ta pravá chvíle pro snížení výdajů za energie. Vyplňte jednoduchý kontaktní formulář, ozveme se Vám zpátky. Nabídku Vám vypracujeme zdarma.

  Pokud splníte jednoduché podmínky pro zisk dotace, smluvně se Vám zavážeme, že ji dostanete, i kdybychom ji za vás měli zaplatit sami. Veškeré papírování kolem dotací za Vás vyřídíme my. Na dotaci máte nárok, pokud jste vlastníkem nemovitosti, která je zkolaudovaná jako rodinný dům nebo jako objekt určený k bydlení.